Primayachting

Informace

 

 • Oblast plavby

  V roce 2020 je to v Řecku Egejské moře, respektive Saronský záliv. Pokud počasí dovolí, pak vyplouváme z městečka Varkiza, které je vzdáleno jen pár kilometrů od letiště. Druhým nástupním, případně výstupním místem je zátoka Korfos na poloostrově Peloponés.

 • Plán plavby

  Stanovíme společně po nalodění, vše závisí na chuti posádky, možnostech jachty a také na počasí. Každý preferuje něco jiného, někdo více koupání, šnorchlování, jiný zas spíš jachtařské zážitky. Nejbližší ostrovy, které múžeme navštívit jsou Agistri, Egina, Poros, Hydra. Z Kykládských ostrovů je to pak Kea, Kythonos, Serifos.

 • Co s sebou

  Vše, co s sebou potřebujete, pohodlně sbalíte do větší tašky, rozhodně není vhodný kufr, který je neskladný a v kajutě na něj není místo. V Karibiku a i v Řecku je teplo, a tak není třeba vozit nic teplého, vhodné jsou ale dlouhé lehké kalhoty, košile či triko s dlouhým rukávem, větrovka a pokrývka hlavy, vše ostatní obstarají plavky, pár triček a kraťasy. Potřebujete jedny boty na loď se světlou podrážkou, na výlety se hodí pohodlné sandály a na běžné chození např. žabky.

 • Spaní na jachtě

  3 dvoulůžkové kajuty poskytují komfortní spaní, pro 6 hostů. Další lůžko se nachází v obývací části (salonu), kde při plné obsazenosti jachty spí kapitán. Ideální jsou pak rezervace po dvojicích.

 • Stravování

  Jachta je vybavena kuchyňkou s lednicí, plynovým sporákem a troubou, kde je možné bez problémů vařit. Vaří posádka a vaří i pro kapitána. Veškeré jídlo lze koupit z místních zdrojů, ceny nejsou nikterak přemrštěné, případně je možné si připravit čerstvě ulovenou rybu (rybářské náčiní je na jachtě k dispozici). Také je možno najíst se na břehu v některé z místních taveren. Je pravidlem, že stravování na jachtě je společné a zajišťuje ho posádka, při návštěvě restaurace opět posádka hostí kapitána.

 • Hygiena

  S tou na lodi není problém, jachta je vybavena standardní toaletou včetně sprchy. Další sprcha se sladkou vodou a pokud plujeme alespoň pár minut na motor, pak i s teplou vodou na zádi.

 • Jachtařské znalosti či dovednosti

  Nic z toho není vyžadováno, jen se dá předpokládat, že na plavbu vyrazí spíš někdo, kdo je alespoň trochu sportovně založen, ale ani to není podmínkou.

 • Nalodění / vylodění

  Z důvodu úklidu jachty je nalodění možné až od 16:00 hod. Opuštění jachty je pak ráno do 09:00 s tím, že na kotviště se vracíme den předem.

 • Doprava Řecko

  Není součástí pronájmu jachty, dopravu na místo si hradí každý sám. Nejrychlejší spojení je letecky do Athen, cena zpáteční letenky z Prahy se pohybuje okolo 6.000 Kč.

  Z letiště vás na kotviště do Varkizy doveze taxi za cca 25 EUR. 

  Na Korfos se zas dostanete jednoduše vlakem přímo z letiště do městečka Korint. Vlak stoji 10 EUR jedna cesta. Z Korintu vás dále do Korfosu odvezeme autem s kapacitou až 7 míst. Cena této služby je 40 EUR za jednu cestu a celé auto.

   

  Letenky vám rádi zprostředkujeme, lze využít i náš on-line system.

 • Doprava Karibik

  Letecké spojení z Evropy na Martinik zajištují letecké společnosti Air France, Air Caraibes, Corsair a nízkonákladové . Téměř všechny lety z Paříže do Karibiku odlétaji z letiště Orly, pro odlety z Prahy je tedy nutný transer autobusem z letiště Charles de Gaulle na Orly. Máte-li letenku od společnosti Air France, je transfer zahrnut v ceně letenky, lístek na autobus si vyzvednete v Paříži na přepažce Air France. Na zpáteční cestě lístek na autobus obdržíte při odbavení na Martiniku. Pokud si např. z důvodu zpoždění letu nestihnete lístek vyzvednout, je třeba lístek zakoupit v automatu a nebo cenu jízdného uhradit u řidiče. Platba je možná kreditní kartou, evidujeme však případy, kdy platební terminál v autobuse nefungoval - pro tento případ mějte připraveno 22 EUR v hotovosti. 

   

  Le Marin, kde s Valmontem většinou kotvím, je vzdáleno od letiště Le Lamentin na Martiniku jen 36 km. Velkokapacitní taxi stojí cca 90 EUR za jednu cestu. Další možností je využít vypůjčeného automobilu, který je pak možno vrátit přímo v areálu mariny. Auto se dá druhý den před vyplutím využít na výlety po Martiniku.

   

  Letenky vám rádi zprostředkujeme, lze využít i náš on-line system.

 • Počasí Karibik

  Karibské ostrovy se vyznačují stabilním počasím. Pasát po většinu roku přináší pravidelný vítr, vyšší vlhkost vzduchu. Teploty vzduchu se přes den pohybují okolo 30°C, noční pak kolem 26°C. Teplota vody je přijemná na koupání po celý rok, pohybuje se mezi 27 - 31°C v závislosti na ročním období.

 • Měna Karibik

  Na ostrovech, které patří do francouzského teritória, se platí Eurem, na ostatních ostrovech je místní měnou Východokaribský dolar XCD,  běžně nazývaný EC. Lze též platit v amerických dolarech, ale směnný kurz u obchodníka nemusí být vždy výhodný. Výběr z automatů je na některých ostroveh omezený, naproti tomu platba kreditní kartou je běžnější.

 • Turistika Karibik

  Karibik je známý svou faunou a flórou. Korálové útesy, křišťálově čisté moře a bohatý podmořský život poskytuje ideální podmínky pro potápění a šnorchlování. Malé Antily patří k nejvyhledávanějším potápěčským destinacím na světě vhodné pro potápěče všech úrovní.  Pro prozkoumání méně dostupných potápěčských lokalit je možnost využití služeb místních dive center.  Přístrojové potápění na Malých Antilách je volné, pouze na ostrovech Dominica, St.Lucia a Tobago Cays je nutný doprovod místního dive mastera. 

 • Focení Karibik

  Pro ty, kteří rádi fotí, jsou Karibské ostrovy tím pravým místem. Přivezete si odtud fotografie nejen krásné přírody bez lidí, ale zvířat, tropických rostlin a květin. Skvělá příležitost je i pro podvodní fotografie. Pro zálohování fotek Vám doporučujeme přivézt si USB Flash disk. .

 • Bezpečnost Karibik

  Kriminalita je na ostrovech Malých Antil nízká a místní obyvatelé jsou velmi přátelští, chováte-li se k nim vstřícně.  Na ostrovech se nevyskytují ani žádné tropické nemoci a nehrozí zde žádné nebezpečí, dodržujte však vždy doporučení kapitána.

 • Bezpečnost na moři

  Doporučujeme uzavřít zdravotní pojištění pro cesty do ciziny, pro potapěče pak i speciální pojištění DAN. Loď je pojištěna a zákonné pojištění kryje škody do výše 1 mil. Euro. Zdravotní péče na ostrovech je na vysoké úrovni.

 • Internet Karibik

  Na vybraných ostrovech je možnost WIFI připojení přímo na palubě lodi. Na ostatních ostrovech máme vytipovaná místa s možností WIFI připojení na břehu. 

Přihlašte se k odběru newsletteru
Vytvářím objednávku...