Primayachting

Řecko

Vítejte v Řecku na palubě námořní jachty ELAN Impression 384

 

Nabízíme nevšední dovolenou vhodnou pro všechny aktivně založené lidi bez rozdílu věku a zkušeností.

 

 

 

Řecko je kolébkou evropské civilizace, snad každý si vybaví antické filozofy, umělce a politiky či olympijské hry. 

Tyrkysové moře pod blankytnou oblohou, hřejivé sluneční paprsky a bílé domky poskládané jako kostky na úbočí svahu nad přístavem – to je typický obrázek Řecka. Neváhejte ochutnat pestrou a zdravou řeckou kuchyni v některé z místních taveren s přátelskou obsluhou.

 

Co všechno uvidíte, na co se můžete těšit, kam poplujeme:

 

Ostrovy v Egejském moři a Saronském zálivu:

 

nejbližší ostrovy v Saronském zálivu jsou Agistri, Egina, Poros, Hydra. Z Kykládských ostrovů je to pak Kea, Kythonos, Serifos.

Plout, ale mužeme i dál třeba i na Krétu nebo na Maltu. Vše závisí kolik máte času.

 

Ostrovy v Jónském moři:

 

Korfu

Ostrov Korfu, nazývaný též zelenou perlou Jonského moře, leží jen kousek od západního pobřeží Řecka. Je druhým největším z Jónských ostrovů, hned za Kefalonií. Díky olivovníkům, cypřišům, eukalyptům, vinné révě, piniím a více než 40 druhům orchidejí je ostrov stále zelený. Pobřeží měří přes 200 km. Zastoupení zde mají menší oblázkové zátoky s bělostně se třpytícími kameny, široké pláže, kde se boříte do hlubokého zlatavého písku, a zároveň si můžete vychutnat pohled na útesy spadající prudce do moře i na velké pískovcové balvany v severní části ostrova. Na východě je moře klidnější, na západě je v některých místech více vln.

 

Lefkada

Přímo u pobřeží pevninského Řecka, jen nedaleko od známého ostrova Korfu, se nachází čtvrtý největší ostrov v Jónském moři zvaný Lefkada. Je jediným ostrovem, na který se nemusíte přepravovat pouze po vodě nebo vzduchem, ale také po souši. To umožňují dva mosty, jež spojují Lefkadu s pevninou. Návštěvníkům se tají dech nad čarovným kontrastem bílých pláží a neuvěřitelně tyrkysových vod se sytězelenou vegetací na skalách u pobřeží. Zamilovávají se do scenérií se západy slunce a rozpálenými plážemi. Po celém obvod  se táhnou dlouhé, neobyčejně okouzlující pláže. Bývají často označovány za ty nejkrásnější v celém Řecku. Vápencová skaliska při pobřeží navíc vytváří dokonalé pozadí a mají zásluhu na světle modrém zabarvení mořské vody. Někdy však také způsobují, že je těžké se na pláže vůbec dostat což je výhoda dovolené na jachtě.

 

Kefalonie

Povrch ostrova představuje několik výrazných kontrastů – od vysokých pohoří posetých bujnou vegetací přes mořské zátoky s rozkošnými plážemi a křišťálově čistým tyrkysovým mořem až po svahy a pláně pokryté vinnou révou a krajinné scenérie s údolími ponořenými do pestré palety květů.  Tak to vše je Kefalonie - země plná rozmanitosti a nekonečných překvapení.

 
Ithaka

Je rodištěm Odyssea, legendárního hrdiny z Trojské války. Ostrov lze obejit pěšky za jeden den. Cesta borovými lesy, cypřišovými háji i oblastmi s olivovníky, kde nespatříte živou duši, je učiněným balzámem na nervy. Možná i proto zde britský korunní princ Charles a jeho žena Diana strávili část líbánek. Cesta se dá zpestřit návštěvou několika klášterů, ale ne do všech vás mniši pustí.

 

Zakynthos

Průzračné, čisté a teplé moře, které září několika modrými odstíny, dává tomuto ostrovu kouzelnou atmosféru. Projděte se olivovými a citrusovými háji, objevte nádherné přírodní scenérie a nasajte vůni tohoto krásného mytologického místa. Zakynthos, který Benátčané nazývali Květinou východu, je nejjižnějším a současně třetím největším ostrovem Jónského souostroví. Patří k nejzelenějším místům Řecka, a to díky vyšším celoročním srážkám. 

 

 

Za jednu dovolenou nelze stihnout a vychutnat vše, co dovolená na jachtě v Řecku  nabízí, proto i Vy sami se podílíte na programu a záleží jen na Vás, kolik času věnujete poznávání jednotlivých míst. Konečné slovo má pak aktuální počasí, bezpečnost posádky a kapitán.

 

Složení a velikost posádky je pouze Vaše volba, ideální posádka čítá 4 hosty + kapitána, maximální počet hostů je omezen na 6.

Pro individuální požadavky prosím piště nebo volejte.

 

 

Cena týdenního pronájmu jachty s kapitánem

 

30.000 Kč /1-4 hosti

40.000 Kč /5-6 hostů

 

 

 

V ceně je zahrnuto:
 • Pronájem jachty na 7 dní

 • Spaní ve dvoulůžkových kabinách

 • Lůžkoviny

 • Nafukovací člun s přívěsným motorem

 • Služby kapitána

 • Závěrečný úklid

 • Rybářské náčiní

 • Výbava pro šnorchlování

V ceně není zahrnuto:
 • Doprava

 • Transfer z letiště do přístaviště a zpět

 • Jídlo a nápoje

 • Motorová nafta a benzín

 • Spotřeba vody

 • Spotřeba plynu

 • Přístavní a celní poplatky

 • Fakultativní výlety

Další výdaje, s kterými je nutno počítat

 • Cena zpáteční letenky z Prahy do Athen je cca 6.000 Kč
 • Cena letenky z Prahy do Prevezy (přímý let) se pohybuje od 3.500 Kč do 8.000 Kč. Další ožností je využit některé spojeni přes Athény.
 • Přístavní poplatky: závisí na konkretních zastávkách. Kotvení a některé kotevní bóje jsou ve většině případů zdarma. Naproti tomu stání v marině je za poplatek. Stání v městských přístavech se pohybuje okolo 13 EUR.
 • Pohonné hmoty: spotřeba nafty je minimální, jachta obvykle pluje na plachty s využitím větru. Cena nafty vychází na 2,5 EUR za motohodinu. Spotřeba benzínu závisí na frekvenci využití nafukovacího člunu s přívěsným motorem. 
 • Spotřeba vody: jachta vyplouvá s plnou nádrží (500 l) vody, která je určena na mytí a vaření. Spotřebovanou vodu je třeba po ukončení plavby doplnit.
 • Je pravidlem, že stravování na lodi je společné a zajišťuje ho posádka, při návštěvě restaurace opět posádka hostí kapitána. 
 • K ceně pronájmu je nutné připočítat servisní poplatek 25 € na osobu a týden. Poplatek zahrnuje: přípravu lodě před vyplutím, ložní prádlo, spotřebu plynu, toaletní potřeby, čisticí prostředky.

 

Zvolte si svůj platební plán

varianta do 3 dnů od rezervace min. 3 měsíce před vyplutím min. 4 týdny před vyplutím

A

30%

30%

40%
B 90% 0% 0%

 

varinata "A" - rozložení platby do 3 splátek dle tabulky.

varinata "B" - 10% sleva z celkové ceny pronájmu na základě platby celé částky předem při rezervaci.

 

Storno podmínky

varianta  více než 30 dnů před počátkem plavby do 30 dnů před počátkem plavby

A

storno poplatek ve výši složené zálohy

100% ceny pronájmu
B bezplatná změna termínu 100% ze zaplacené částky

 

varinaty "A","B" - rezervaci je možné bezplatně převést na jinou osobu

Přihlašte se k odběru newsletteru
Vytvářím objednávku...